Okartowo-Pożar sadzy w kominie.

W miejscowości Okartowo, znajdującej się w powiecie piskim, doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym. Na miejscu zdarzenia działania podjęła Ochotnicza Straż Pożarna z Orzysza.

Pożar wybuchł z powodu zapalenia się sadzy w kominie. Właściciele domu nie zauważyli zagrożenia, aż do momentu, gdy zaczęli czuć zapach spalenizny. Szybko zorientowali się, że coś jest nie tak i wezwali na pomoc straż pożarną.

Na miejscu zdarzenia pojawiły  się dwie  jednostki OSP Orzysz, które szybko zabezpieczyły teren i przystąpiła do akcji gaśniczej. Pomimo trudnych warunków panujących w budynku, udało się opanować pożar i zapobiec dalszym stratom materialnym.

Na skutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.W arto jednak podkreślić, że dzięki szybkiej i skutecznej akcji straży pożarnej udało się ocalić wiele cennych przedmiotów oraz zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Podsumowując, pożar sadzy w budynku jednorodzinnym w Okartowie to kolejny przykład na to, jak ważna jest odpowiedzialność i czujność wobec zagrożeń pożarowych. Dzięki szybkiej reakcji właścicieli domu oraz skutecznej pracy OSP Orzysz udało się zapobiec tragedii. Warto pamiętać, że tylko odpowiednie przygotowanie i szybka reakcja w przypadku pożaru może uratować życie i mienie.

Foto:OSP Orzysz
Foto:OSP Orzysz