Trzy miesiące aresztu za znęcanie się nad żoną.

Sąd rejonowy w Giżycku na wniosek policji i prokuratury zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 28-latka, który od ponad dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną.

Mężczyzna wszczynał awantury bez powodu, wyzywał kobietę, poniżał, popychał, bił, a także groził pozbawieniem życia. 28-latek został zatrzymany, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Mężczyzna od ponad dwóch lat gnębił swoją żonę. Wszczynał awantury będąc pod wpływem alkoholu, jak również będąc trzeźwym. Awantury wszczynał bez powodu.

Wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, poniżał, nakazywał klękać i przepraszać, popychał, bił, groził pozbawieniem życia jak i ograniczał wyjście z domu czy też wyrzucał kobietę z mieszkania. Wobec 28-latka toczyło się postępowanie karne, miał dozór policji, nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do kobiety.

Naruszając zakaz zbliżania się i kontaktowania ponownie wszczął awanturę z żoną, w trakcie której ponownie użył siły i przemocy powodując u kobiety złamanie kości.

Zebrany materiał w sprawie trafił do prokuratury, a następnie do giżyckiego sądu. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 28-latka areszt na okres trzech miesięcy.

Foto:ilustracyjne