Śmiertelny wypadek na trasie Pisz-Biała Piska.

Miniony weekend, na drogach powiatu piskiego niestety nie należał do bezpiecznych. Policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Jeden z nich był niestety tragiczny w skutkach. W wyniku zderzenia dwóch aut osobowych zginęła 19-letnia pasażerka, a dwie osoby trafiły do szpitala.

Policjanci pracowali też na miejscu 4 kolizji, zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego z cofniętymi uprawnieniami i kierowcę z sądowym zakazem. Z uwagi na zmieniające się warunki atmosferyczne i drogowe policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

Tym razem weekend na drogach powiatu piskiego nie należał do bezpiecznych W sobotę (1 kwietnia br.) przed godz. 19.00 na drodze krajowej nr 58, między Piszem a Białą Piską, zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Astra jechał w kierunku Pisza. Na łuku drogi stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w jadący z przeciwka samochód marki Opel Vectra. W wypadku tym zginęła 19-letnia mieszkanka gminy Biała Piska, która poniosła śmierć na miejscu. Kobieta jechała oplem astrą. Siedziała na przednim siedzeniu obok kierowcy. Samochodem tym kierował 21-letni mieszkaniec Pisza. Razem z nimi jechał jeszcze 23-letni mężczyzna z gminy Biała Piska, który siedział na tylnej kanapie. Kierowca i pasażer tego auta trafili do szpitala.

Drugim samochodem marki Opel Vectra kierował 34-letni mężczyzna z Białegostoku, któremu nic się nie stało. Droga krajowa, na tym odcinku, była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W trakcie minionego weekendu policjanci pracowali też na miejscu 4 kolizji. Jedna z nich miała miejsce w niedzielę (2 kwietnia br.) po godz. 19.00 w gminie Orzysz. W okolicach miejscowości Ublik kierujący pojazdem marki BMW uderzył w sarnę, która wbiegła nagle na jezdnię. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci zatrzymali też nietrzeźwego kierującego. Było to w sobotę przed godz. 9.00 w gminie Biała Piska. Funkcjonariusze zatrzymali tam do kontroli pojazd marki Audi. Kierował nim 67-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego miał on cofnięte uprawnienia do kierowania. W tej sytuacji odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Za popełnienie tych dwóch przestępstw grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Kara 5 lat więzienia grozi 41-latkowi, który kierował samochodem marki Opel Zafira. Policjanci zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej w poniedziałek (3 kwietnia br.) tuż po północy w Orzyszu. Okazało się, że kierujący ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten wydany mu został w marcu 2023 roku na okres 2 lat. Naruszenie tego zakazu jest przestępstwem.

Z uwagi na zmieniające się warunki atmosferyczne i drogowe policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

Foto:Policja
Foto:Policja