Wojna,inflacja-czy kiedyś będzie lepiej? Świadkowie Jehowy mają dobrą wiadomość

Pandemie, wojny, kryzysy gospodarcze, zmiany klimatyczne i tym podobne rzeczy spowodowały, że wiele osób obawia się o przyszłość. W związku z tym Świadkowie Jehowy w z obszaru Warmii i Mazur zapraszają 2 kwietnia 2023 roku na specjalny wykład publiczny pod tytułem Patrz w przyszłość z ufnością!”.

Sondaże w wielu krajach, również w Polsce, pokazują, że w obliczu powszechnych napięć gospodarczych, konfliktów narodowych i niepokojów społecznych wiara w lepszą przyszłość jest na rekordowo niskim poziomie. Jak wynika z badania zaufania Edelman Trust Barometer1(Barometr Zaufania Edelmana) z 2023 roku, aż w 24 z 28 badanych krajów obserwuje się „najniższy w historii odsetek osób, które uważają, że ich rodzinom będzie się żyło lepiej w perspektywie pięciu lat”.  

Zdjęcie:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy

W opozycji do tych pesymistycznych danych, w weekend 1 — 2 kwietnia 2023 roku na całym świecie zostanie przedstawiony specjalny program pod tytułem „Patrz w przyszłość z ufnością!”. Będzie on miał formę 30-minutowego przemówienia, które zostanie wygłoszonew Salach Królestwa Świadków Jehowy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego (m.in. w Ełku, Piszu, Giżycku, Kętrzynie, Mrągowie, Olecku czy Gołdapi) z możliwością skorzystania z wideokonferencji. Adres miejscowej Sali oraz godziny zebrań można znaleźć w sekcji „Znajdź zebranie” na stronie głównej JW.ORG.

Zdjęcie:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy

Życie w dzisiejszym świecie nie szczędzi nam wyzwań i trudności, które mogą przytłoczyć każdego z nas. W Piśmie Świętym możemy jednak znaleźć prawdziwą nadzieję na przyszłość oraz praktyczne rady, które mogą pomóc nam już terazpowiedział Michał Bohuszewicz,rzecznik Świadków Jehowy w regionie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim.Specjalny wykład biblijny, który będzie przedstawiony w weekend 1-2 kwietnia został przygotowany, aby pomóc słuchaczom poznać dowody, które pozwolą spojrzeć z ufnością w przyszłość. Od początku celem Boga było, aby ludzie żyli na ziemi w bezpiecznych i stabilnych warunkach, bez trosk, które odbierają nam radość i spokój. Ten cel się nie zmienił i wkrótce zostanie zrealizowany.

Wykład specjalny jest pierwszym z dwóch ogólnodostępnych wydarzeń, które w pierwszym tygodniu kwietnia odbędą się we wszystkich zborach Świadków Jehowy na całym świecie. Oprócz tego wieczorem 4 kwietnia 2022 roku Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich chętnych na obchody Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa. Jest to dla nich najważniejsze wydarzenie w roku. W zeszłym roku wzięło w nim udział blisko 20 milionów osób z czego 191 572 w Polsce2.

Zdjęcie:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny, a informacje o dokładnych miejscach oraz godzinach tych spotkań na terenie województwa warmińsko-mazurskiego można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy JW.ORG.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118tysięcy zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą prawie 115 tysięcy wyznawców. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego mieszka prawie 3.600 Świadków Jehowy.

Dowiedz się więcej:

Jaką przyszłość umożliwiła śmierć Jezusa?
Zobacz wideo.

Może słyszałeś, że Jezus umarł za nasze grzechy. Ale czy śmierć jednego człowieka może wpłynąć na życie milionów ludzi?
Zobacz wideo.

Źródła:
1 Badanie2023 Edelman Trust Barometer: Navigating a Polarized World”

2  Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2022 (jw.org)