Wielka akcja sprzątania rzeki Pisy: Razem dla czystej i pięknej przyszłości!

20 kwietnia 2024 roku to dzień, który zapowiada się niezwykle aktywnie i pożytecznie dla naszego środowiska.

Wszystkich entuzjastów przyrody i osób zaangażowanych w ochronę środowiska serdecznie zapraszamy na „VII akcję sprzątania rzeki Pisy”!

Czemu warto wziąć udział?

Ta inicjatywa nie tylko pozwoli nam spędzić aktywnie czas na łonie natury, ale przede wszystkim pomoże w ochronie rzeki Pisy – jednego z naszych najcenniejszych zasobów naturalnych. Przez lata rzeka pełniła funkcję ważnego źródła życia dla lokalnej społeczności, ale niestety, często staje się także miejscem gromadzenia się odpadków i zanieczyszczeń. Dlatego też, ważne jest, abyśmy wszyscy wspólnie zaangażowali się w jej oczyszczanie.

Jak możesz pomóc?

  • Sprzątanie brzegów pieszo: Dla tych, którzy lubią solidny spacer, zapewniamy możliwość sprzątania brzegów rzeki Pisy pieszo. To doskonała okazja do aktywności na świeżym powietrzu i przy okazji możemy uczynić wiele dla ochrony środowiska.
  • Kajakowy spływ: Marzycie o przygodzie na wodzie? Dołączcie do naszego kajakowego spływu i pomóżcie w sprzątaniu rzeki Pisy prosto z łodzi! To nie tylko świetna zabawa, ale również szansa na konkretne działanie dla dobra środowiska.
  • Oczyszczanie dna rzeki: Dla odważnych nurków, którzy czują się jak ryby w wodzie, przygotowaliśmy oczyszczanie dna rzeki Pisy. Zanurzcie się w akcję i pomóżcie nam oczyścić rzekę z dna! To nie tylko wyzwanie, ale także nieoceniona pomoc w ochronie naszej rzeki.

Gdzie i kiedy?

  • Data: 20 kwietnia 2024 roku.
  • Miejsce: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Piszu.
  • Godzina: Startujemy o godzinie 10:00.

Dołączcie do naszej zielonej ekipy i razem damy radę uczynić naszą rzekę czystą i piękną! Niech ta sobota będzie dniem, który zostawi ślad w historii naszej rzeki!

Dołącz do nas i dajmy przyrodzie szansę na lepszą przyszłość! 💧🌍🚣‍♂️