OSP Spytkowo-Pożar domku letniskowego.

Dzisiejszego dnia doszło do poważnego zdarzenia w miejscowości Pierkunowo – pożaru domku letniskowego. W wyniku szybkiej reakcji i zorganizowanej akcji ratowniczej, na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane odpowiednie służby.

Na miejscu pojawiły się 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z jednostki w Spytkowie, które rozpoczęły działania gaśnicze i próbę opanowania pożaru. Wsparcie udzielili również 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Giżycka oraz Wojskowa Straż Pożarna.

Ważną rolę odegrała także policja, która zabezpieczyła teren i zorganizowała ruch drogowy wokół miejsca zdarzenia. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, funkcjonariusze odpowiedzą na wezwanie.

W celu udzielenia niezbędnej pomocy medycznej, na miejsce zdarzenia skierowano zespół ratownictwa medycznego (ZRM). Dzięki temu możliwe było udzielenie natychmiastowej pomocy poszkodowanym, jeśli takie sytuacje wystąpiły.

Obecnie trwają działania mające na celu stłumienie i opanowanie pożaru oraz zabezpieczenie terenu. Strażacy pracują nieustannie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie budynki.

Należy podkreślić, że szybka reakcja służb ratowniczych oraz ich skoordynowana współpraca jest kluczowa w tego typu sytuacjach. Dzięki ich profesjonalizmowi i poświęceniu możliwe jest ocalenie mienia i zapewnienie bezpieczeństwa dla mieszkańców.

ZADYSPONOWANO:
???? 2 ZASTĘPY OSP SPYTKOWO
???? 2 ZASTĘPY PSP GIŻYCKO
???? WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
???? POLICJA
???? ZRM
Foto:OSP Spytkowo
Foto:OSP Spytkowo