Dramatyczny pożar w Wężewie - Strażacy nie zdołali uratować życia jednej osoby

W miejscowości Wężewo doszło do tragicznego pożaru, który spowodował śmierć jednej osoby. Dzisiejszego ranka ratownicy z Orzysza  zostali wezwani do akcji gaśniczej w budynku wielorodzinnym.

Na miejsce zdarzenia przybyły również inne jednostki straży pożarnej, w tym z WSP Orzysz , JRG Pisz , OSP Okartowo i OSP Drozdowo , a także zespół ratownictwa medycznego i policja.

Po dotarciu na miejsce, strażacy podjęli natychmiastowe działania w celu opanowania ognia, który strawił jedno z mieszkań. Podczas przeszukiwania płonącego lokalu, odnaleziono jedną osobę, która została natychmiast ewakuowana na zewnątrz. Ratownicy niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, używając defibrylatora AED, aby przywrócić jej funkcje życiowe. Niestety, mimo wysiłków i podjętych działań, nie udało się uratować życia poszkodowanego.

Aktualnie prokurator oraz policja rozpoczęli śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn pożaru oraz okoliczności tragedii. Zastępy straży pożarnej zakończyły swoje działania gaśnicze i powracają do swoich baz.

Całe zdarzenie jest tragicznym przypomnieniem o niebezpieczeństwach, jakie mogą wynikać z pożarów. Ważne jest, aby być przygotowanym na takie sytuacje i mieć świadomość, jakie środki podjąć w celu zapewnienia bezpieczeństwa swojemu otoczeniu. W przypadku pożaru niezbędne jest szybkie działanie i wezwanie odpowiednich służb ratunkowych.

Siły i Środki:

OSP Orzysz-1

OSP Drozdowo-1

WSP Orzysz-1

JRG Pisz-4

OSP Okartowo-1

Policja

ZRM