Tragiczny wypadek samochodowy z udziałem pojazdu osobowego i ciężarowego.

Tragiczny wypadek samochodowy z udziałem pojazdu osobowego i ciężarowego miał miejsce na trasie Rydzewo – Jagodne Wielkie .

Działania ratownicze przeprowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną OSP Miłki trwały łącznie 7 godzin. Niestety, mimo podjętej reanimacji, jedna osoba zginęła na miejscu. Kierowca samochodu ciężarowego został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR).

Wypadek miał miejsce w niedzielę po południu na jednej z lokalnych dróg. Według wstępnych informacji, doszło do zderzenia między samochodem osobowym a ciężarowym. Łącznie w pojazdach podróżowało 3 osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia, OSP Miłki natychmiast wysłała zespół ratowniczy na miejsce zdarzenia. Po przybyciu zastępów strażackich, przeprowadzono ocenę sytuacji i podjęto działania mające na celu udzielenie pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczenie miejsca wypadku.

Niestety, mimo podjętej reanimacji, jedna z osób podróżujących samochodem osobowym poniosła śmierć na miejscu zdarzenia.

Kierowca samochodu ciężarowego, który uczestniczył w wypadku, został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w celu dalszego udzielenia mu niezbędnej pomocy medycznej. Jego stan zdrowia jest obecnie monitorowany, a dokładne przyczyny wypadku będą badane przez odpowiednie służby śledcze.

Działania ratownicze przeprowadzone przez OSP Miłki trwały przez około 7 godzin. W tym czasie strażacy pracowali nad zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, udzielaniem pomocy medycznej poszkodowanym oraz usuwaniem ewentualnych zagrożeń, takich jak wycieki substancji niebezpiecznych czy rozlane paliwo.

Wypadki drogowe są niezwykle tragiczne i przypominają nam o konieczności zachowania ostrożności na drogach. Ochotnicza Straż Pożarna apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę, przestrzeganie przepisów drogowych oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Pragniemy również podziękować wszystkim służbom ratowniczym, które brały udział w działaniach na miejscu wypadku, w tym Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Policji

Siły i środki????
????JRG Giżycko
????441[N]21
????441[N]25
????441[N]91
????WSP Giżycko
????887[N]21
????OSP Miłki
????449[N]41
????449[N]42
????OSP Spytkowo
????449[N]72
????Policja x3
⚪ZRM x2
????Śmigłowiec LPR
????‍⚖️Prokurator