Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z naszych dróg.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Transporter. Kierowca tego auta miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który złamał.

Za popełnienie tych dwóch przestępstw grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Nieco łagodniejsza kara 2 lat więzienia grozi kierującemu oplem, który miał ponad 1 promil i wsiadł za kierownicę.

W czwartek (30 marca br.) po godz. 16.00 w Białej Piskiej policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Kierował nim 44-letni mieszkaniec tego miasta. Funkcjonariusze czuli od niego alkohol. Sprawdzili zatem stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Surowsza kara w wymiarze nawet 5 lat więzienia grozi kierującemu samochodem marki Volkswagen Transporter. Policjanci piskiej drogówki zatrzymali ten pojazd do kontroli w Piszu tego samego dnia po godz. 19.00. Kierował nim 31-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest przestępstwem. Do tego kierowca ten złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten wydał mu Sąd Rejonowy w Łomży w październiku ubiegłego roku. Obowiązywał go przez przez najbliższe 12 miesięcy. Naruszenie takiego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.