Giżycko-skuteczny pościg za kierującym mężczyzną.

Giżyccy policjanci zatrzymali po pościgu 31-letniego kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna zignorował nadawane przez mundurowych sygnały i podjął ucieczkę.

Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, był nietrzeźwy oraz był poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W poniedziałek (06. 02. 2023 r.) o godz. 13:50 policjanci ruchu drogowego giżyckiej komendy pełniący służbę na terenie Giżycka, na ul. Warmińskiej zauważyli samochód osobowy marki opel vectra, który poruszał się z nadmierną prędkością. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W tym celu włączyli sygnały nakazujące zatrzymanie auta. Reakcja kierującego była odwrotna. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadawanych z policyjnego radiowozu mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkiej ucieczce samochodem, wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać w przydrożne zarośla. Do pościgu niezwłocznie włączyli się inni policjanci. Po krótkim czasie giżyccy kryminalni, zatrzymali 31-latka.

Dalsze czynności na miejscu wykazały, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Stracił je z powodu innego przestępstwa. Mając przypuszczenia, że może znajdować się pod działaniem  alkoholu dokonali badania jego stanu trzeźwości. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się i okazało się, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo policjanci ustali, że był on poszukiwany przez sąd do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi, a następnie trafił do Zakładu Karnego.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej i jazdę pod działaniem alkoholu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie.

 

Zdjęcie ilustracyjne.