Policja podsumowała weekend na drogach Warmii i Mazur.

Po alkoholu, na zakazie, bez uprawnień i bez wyobraźni… wobec takich kierujących interweniowali w ostatni weekend policjanci. Każdy łamiący prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym musi liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami, zarówno za popełnione wykroczenia, jak i przestępstwa drogowe.

Czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego policjanci codziennie patrolują ulice i kontrolują kierujących eliminując z ruchu tych, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych.

W miniony weekend (06-08.01.2023r.) policjanci odnotowali 4 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze byli wzywani do 89 kolizji drogowych i ujawnili 22 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W niedzielę (08.01.2023r.) po godz. 19:00 na trasie Sątopy – Bisztynek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej VW polo. Z przekazanych im informacji wynikało, że autem kieruje pijany mężczyzna, a do tego przewozi małe dziecko. Faktycznie tak było. Za kierownicą polo siedział kompletnie pijany 56 – latek. W jego organizmie krążyło ponad 2,5 promila alkoholu. Na domiar złego, w samochodzie znajdowało się niespełna 3 – letnie dziecko mężczyzny oraz jego pijana żona – matka chłopca. Kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W trakcie legitymowania 56 – latka z Olsztyna wyszło na jaw, że jest poszukiwany za nieopłaconą grzywnę.

Z uwagi na konieczność zatrzymania mężczyzny i nietrzeźwość matki dziecka, policjanci przekazali chłopca pod opiekę członka rodziny. 56 – latek trafił do policyjnej celi, a następnie został przewieziony do zakładu karnego. Informacja z tej interwencji zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Braniewo

W sobotę (07.01.2023r.) parę minut po godzinie 7:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze W504 w okolicy m. Stępień. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący toyotą na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu i stracił panowanie nad pojazdem. Pojazd wjechał do przydrożnego rowu po czym wywrócił się na dach. Autem podróżowały dwie osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało, a uczestnicy zdarzenia sami opuścili pojazd przed przybyciem służb. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zdecydowali się ukarać 18-latka mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 pkt. Dodatkowo policjanci ujawnili w aucie mężczyzny szereg nieprawidłowości związanych z stanem technicznym, w związku z czym otrzymał kolejny mandat w wysokości 1500 zł i 3 pkt.

O dużym szczęściu może mówić pewien mieszkaniec powiatu braniewskiego, który tego samego dnia po godzinie 8:00 w okolicy miejscowości Bornity (gm. Pieniężno) uderzył w przydrożne drzewo. 19-letni kierujący osobową mazdą na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim autem na skutek czego zjechał na pobocze i bokiem pojazdu uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z podejrzeniem urazu głowy został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Na szczęście 19-latek nie odniósł poważnych obrażeń i mężczyzna parę godzin później został wypisany ze szpitala.

O kolejnym zdarzeniu policjanci otrzymali informację w niedzielę rano (08.01.2023r.). Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z ulic Braniewa nieustalony sprawca uszkodził ogrodzenie posesji po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili do kogo może należeć pojazd. Jeszcze w trakcie czynności, do komendy stawił się sprawca zdarzenia. Mężczyzna oświadczył, że wyjeżdżając z przyległej drogi dodał za dużo gazu, na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Za spowodowanie tego zdarzenia policjanci zdecydowali się ukarać 45-latka mandatem karnym w wysokości 5000 zł.

Elbląg

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 298 osób. Odnotowali 9 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Zatrzymali 173 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 2x 50+). Zatrzymali również 1 kierowcę w stanie nietrzeźwym. Mieszkaniec Malborka został zatrzymany w Nowym Dworze Elbląskim. Jechał skoda mając 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Ełk

Dzielnicowi z Prostek zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena (06.01.2023 r.). Od razu poczuli od kierowcy zapach alkoholu. Okazało się, że kierowca w trakcie jazdy pił piwo. Na widok radiowozu odrzucił puszkę na wycieraczkę w samochodzie.

37-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dzięki reakcji policjantów został powstrzymany przed dalszą jazdą w takim stanie. Policjanci od razu zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz czekają go dalsze konsekwencje. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i kara finansowa.

Foto:Policja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iława

Nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w sobotę (07.01.2023r.) kilka minut po godzinie 1:00. Świadkowie poinformowali oficera dyżurnego o kierującym vw, który jechał jedną z ulic w mieście następnie na rondzie uderzył w latarnie. Z pojazdu po chwili wybiegło dwóch mężczyzn i uciekło między bloki. Na miejsce natychmiast przyjechali funkcjonariusze W trakcie czynności i dzięki postawie świadków policjanci ustalili i zatrzymali kierującego oraz pasażera vw. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej celi. Okazało się, że 29-latek mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie i zatrzymane prawo jazdy jadąc vw nie dostosował prędkości warunków ruchu i wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną latarnię.

 

Tymczasem w Iławie na innej z ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego honda. Mężczyzna nie zastosował się do znaku nakazu skrętu w prawo. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie 50-latka. Jak ustalili policjanci mężczyzna miał również zatrzymane prawo jazdy, ponieważ nie płacił alimentów, a samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

Natomiast w gminie Zalewo 18-latek kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze po czym nie zdążył zahamować i uderzył w płot. Kierujący za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Sampławie podczas pomiaru prędkości. Okazało się, że 64 – latek jechał saabem w terenie zabudowanym z prędkością 75 km/h. Jak ustalili funkcjonariusze to nie było jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec powiatu ostródzkiego kierował samochodem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Tymczasem kierujący audi w Sampławie jechał z prędkością 78 km/h.  Kiedy policjanci legitymowali mężczyznę wyczuli od niego zapach marihuany. W związku z powyższym została od niego pobrana krew do badania a policjanci zatrzymali prawo jazdy 25-latkowi. Mężczyzna również został ukarany mandatem za kierowanie samochodem z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

Natomiast w gminie Iława policjanci zatrzymali kierującego rowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 51-latek kierował rowerem mając aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Lidzbark Warmiński

W sobotę (07.01.2023 r.) przed godziną 10:00 w Rogóżu patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 32-letniego kierującego osobową Skodą. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 0,9 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca powiatu olsztyńskiego oraz przekazali pojazd, którym jechał osobie wskazanej. Mężczyzna w najbliższym czasie odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę (08.01.2023 r.) o 13:30 orneccy policjanci patrolując teren gminy Lubomino, na trasie Bieniewo – Lubomino zauważyli kierującego Oplem mężczyznę, który na widok policjantów zaczął nerwowo unikać spotkania z funkcjonariuszami, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli. Szybko poznali powód zachowania kierowcy, ponieważ badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się także, że 40-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze przekazali pojazd osobie wskazanej, w najbliższym czasie mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień.

Również w niedzielę o godzinie 17:00 policjanci ogniwa ruchu drogowego w Lubominie kontrolowali 48-letniego kierującego Toyotą. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec Lubomina miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Policyjne sprawdzenia wykazały także, że kierujący posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Samochód, którym jechał, został przekazany osobie wskazanej. Z popełnionych przestępstw 48-latek będzie tłumaczyć się przed sądem.

W niedzielę po godzinie 22:00 policjanci patrolujący ulice Lidzbarka Warmińskiego kontrolowali
40-letniego kierującego Volkswagenem, którego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy lidzbarczanina. Pojazd, którym jechał 40-latek został przekazany trzeźwej osobie wskazanej. Mężczyzna w najbliższym czasie odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Mrągowo

W piątek (06.01.2023r.) policjanci ruchu drogowego w miejscu Rydwągi dokonali laserowego pomiaru prędkości pojazdu BMW. Okazało się, że 46-letni kierujący przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość o 59km/h. Na kierowcę policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 1500zł.

Tego samego dnia po godz. 19 mrągowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 59 między Pieckami a Nawiadami. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem ciężarowym Scania z naczepą będąc w stanie nietrzeźwości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w pole. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący z podejrzeniem urazu głowy został przetransportowany karetką do szpitala, jednak nie doznał poważnych obrażeń.

Nidzica

W piątek (06.01.2023r.) postawą godną naśladowania wykazał się 37-letni mężczyzna, który około godz. 20:00 w Nidzicy zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Z ustaleń policjantów wynikało, że 32-latek zatrzymany przez zgłaszającego, przemieszczał się ul. Warszawską samochodem osobowym marki Hyundai. Przybyli na miejsce interwencji policjanci ruchu drogowego przeprowadzili badanie stanu trzeźwości wskazanego mężczyzny, które wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze przekazali pojazd osobie wskazanej, zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy, a jego samego zatrzymali do wyjaśnienia. /o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (07.01.2023r.) policjanci zostali zadysponowani do obsługi kolizji drogowej z udziałem 2 aut osobowych na terenie Nidzicy. Funkcjonariusze ustalili, że 19-latka kierująca samochodem osobowym marki Audi, wyjeżdżając z ulicy Brzozowej na ulicę Olsztyńską, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się tą ulicą w kierunku Litwinek 62-latkowi kierującemu osobowym vw. Kolizja drogowa zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych obu aut i mandatem karnym w kwocie 1500 zł nałożonym na sprawczynię zdarzenia drogowego.

Również w sobotę około godz. 16:30 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na odcinku drogi W604 pomiędzy rondem z ulicą Działdowską a rondem koło m. Litwinki doszło do kolizji drogowej. Z ustaleń interweniujących policjantów wynikało, że nagle na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd zgłaszającego wtargnęła sarna. W wyniku zderzenia ze zwierzę padło w przydrożnym rowie, o czym powiadomiono zarządcę drogi.

Tego samego dnia około godz. 18:30 na terenie miasta policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej 39-latka kierującego samochodem marki Citroen. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mieszkańca Mławy prawie 2,2 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Olecko

W piątek (06.01.2023r.) około godziny 16:30 w rejonie miejscowości Sobole gm. Wieliczki na drodze wojewódzkiej nr 655. Pod jadący samochód osobowy marki Kia wbiegł łoś. Pojazdem podróżowały 3 osoby. To już drugie zdarzenie drogowe, do którego doszło w tym samym miejscu w krótkim odstępie czasu.

W niedzielę (08.01.2023r.) przed godziną 23:00. oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany o kolizji na jednej z ulic w Olecku. Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji.  Mężczyzna jechał sam i był trzeźwy.

Olsztyn

W piątek (06.01.2023r.) olsztyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy wsparciu policjantów z OPP w Olsztynie zabezpieczali Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Przejście orszaków odbywało się z tymczasową zmianą organizacji ruchu.

W sobotę (07.01.2023r.) funkcjonariusze z olsztyńskiej grupy Speed podczas kontroli prędkości na drodze S-51 na wysokości m. Tomaszkowo zarejestrowali przekroczenie prędkości przez osobowego mercedesa – pomiar 163 km/h przy ograniczeniu 120 km/h. Policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu. Podczas wyprzedzania zauważyli, że na miejscu kierowcy siedzi mężczyzna. W momencie kontroli mercedesa na tym samym miejscu siedziała już 43-letnia kobieta. 42-letni kierowca osobowego mercedesa przyznał się do popełnionego wykroczenia. Zdecydował się na manewr przesiadki z obawy przed konsekwencjami, ponieważ miał już zatrzymane prawo jazdy. Kobieta została ukarana za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Przeciwko mężczyźnie skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Pisz

Za nami długi weekend, który na drogach powiatu piskiego był wyjątkowo bezpieczny. Nie doszło bowiem do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do jednej niegroźnej kolizji drogowej.

Zdarzenie to miało miejsce w piątek (06.01.2023r.) po godz. 20.00 na trasie Pisz- Biała Piska. W okolicach miejscowości Babrosty kierujący pojazdem marki Audi uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W trakcie weekendu policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Było to piątek po północy, kiedy to funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że po miejscowości Drygały samochodem marki VW Touran jeździ nietrzeźwy kierowca. Policyjny patrol zatrzymał opisany pojazd do kontroli drogowej. Już po otwarciu drzwi tego auta wyraźnie czuć było alkohol od kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 35-letniego mieszkańca gminy Biała Piska wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Prawo jazdy straciła także kierująca pojazdem marki Seat, która jechała przez miejscowość Mikosze z prędkością 104 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 27-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego ukarana została przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1500 zł, a na jej konto wpłynęło 13 punktów karnych.

Szczytno

W piątek (06.01.2023r.) po godzinie 20:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące dachowania Lexusa na trasie Wielbark – Jedwabno. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 62-letni mieszkaniec Olsztyna jadąc DW nr 508, między miejscowościami Jedwabno-Piduń nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem i zjechał do rowu wywracając pojazd na dach. 62-Latek jechał sam, był trzeźwy. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny.

W sobotę (07.01.2023r.) po godzinie 13:00 w miejscowości Czarkowy Grąd osobowy Opel wjechał w ogrodzenie. Policjanci ustalili, że 58-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego jechała od strony miejscowości Rudka w kierunku miejscowości Czarkowy Grąd. Kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania. Mundurowym powiedziała, że uczyła się jeździć samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Pomyliła gaz z hamulcem i wjechała w ogrodzenie posesji w miejscowości Czarkowy Grąd. W pojeździe znajdował się pasażer. To 47-letni mieszkaniec gminy Szczytno. W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Kobieta była trzeźwa. Funkcjonariusze nałożyli na 58-latkę mandat karny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo, za kierowanie pojazdem bez uprawnień kobieta odpowie przed sądem. Mundurowi nałożyli również mandat karny na 47-letniego pasażera, za dopuszczenie do kierowania pojazdem osoby nieposiadającej prawa jazdy.

Tego samego dnia (sobota, 07.01.2023r.) przed godziną 15:00 doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Polskiej i Żeromskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca Alfą Romeo wyjeżdżając z ulicy Żeromskiego nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki Volvo, który poruszał się drogą z pierwszeństwem, ulicą Polską. W wyniku zdarzenia pojazd marki Volvo wjechał w barierki ochronne przy ulicy Polskiej. Za kierownicą pojazdu marki Alfa Romeo znajdowała się 42-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Natomiast pojazdem marki Volvo kierowała 26-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Pojazdem Volvo jechało również roczne dziecko. Obie kierujące były trzeźwe. W wyniku tego zdarzenia 26-latka została przetransportowana do szpitala. Szczycieńscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Foto:Policja

 

 

 

 

 

 

 

Również w sobotę (07.01.2023r.) po godzinie 23:00 policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali w Świętajnie do kontroli pojazd marki Toyota. Za „kółkiem” siedział 65-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Policjanci przebadali mężczyznę alkomatem. Okazało się, że w jego organizmie krąży ponad 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 65-latkowi prawo jazdy. Po wykonaniu czynności, mieszkańca gminy Świętajno przekazali członkowi rodziny. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat kary pozbawienia wolności.

 

 

W niedzielę (08.01.2023r.) przed godziną 16:00 w miejscowości Kipary policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda. Samochodem kierowała 36-letnia mieszkanka gminy Wielbark. Mundurowi sprawdzili kobietę w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że nie posiada ona prawa jazdy. Policjanci skierowali sprawę kobiety do sądu. Odpowie za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień. Za popełnienie tego wykroczenia, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1 500 złotych.

Również w niedzielę (08.01.2023r.) przed godziną 19:00 patrol szczycieńskiej „drogówki” w Pasymiu na ulicy. Jana Pawła II zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki Mercedes. Pojazdem kierował 30-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych, a także zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i nałożyli na kierującego mandaty karne za popełnione wykroczenia. Dodatkowo okazało się, że 30-latek posiada aktywne trzy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie kierował pojazdem pomimo braku uprawnień. Teraz 30-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu nawet do 5 lat kary pozbawienia wolności.

Tego samego dnia (niedziela, 08.01.2023r.) po godzinie 19:00 szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi w miejscowości Zieleniec. Za kierownicą pojazdu siedział 36-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Mężczyzna znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna ma ponad 3,5 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Po wykonanych czynnościach mężczyznę przekazano osobie wskazanej. Mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu do 2 lat kary pozbawienia wolności.

Węgorzewo

W piątek (06.01.2023r.) przed godziną 13:00 w na jednej z ulic w Węgorzewie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volkswagena, który poruszał się z prędkością 101 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za kierownicą samochodu siedział  mieszkaniec Węgorzewa. 31-latek  za nieprzestrzeganie przepisów prawa został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

W niedzielę (08.01.2023r.) około godziny 19:00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Najpierw poddali go badaniu na stan trzeźwości i tu wynik był negatywny. Następnie podczas sprawdzania wymaganych dokumentów okazało się, że 26-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna popełnił przestępstwo, gdyż prowadził samochód nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 2.

Tego samego dnia o godzinie 21:00 kolejny patrol prewencji zatrzymał do kontroli pojazd marki BMW. Za jego kierownicą znajdował się 28-letni mieszkaniec gminy Budry. Mężczyzna podobnie jak jego poprzednik zlekceważył wydają przez starostwo decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. W tym wypadku również funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie i poinformowali go o popełnionym przez niego przestępstwie.

Foto:Policja