OspJelenia Góra

OSP Jelenia Góra-prosi o wsparcie.

Miasto umywa ręce. Konflikt pomiędzy miastem Jelenia Góra którego włodarzem miasta jest Pan Jerzy Łuźniak doprowadził do, tego, że druhowie z OSP Jelenia Góra są pomijani w bieżącym finansowaniu działalności.

Rozumiemy Panie prezydencie Łuźniak że podwyżka uposażenia, ale kosztem bezpieczeństwa mieszkańców?

Najśmieszniejsze jest to, iż jak tłumaczy się miasto przyczyną wstrzymania finansowania jest UWAGA: zakup akumulatora do wozu strażackiego, zakup piasku do remontu posadzki remizy,oraz zakup pilarki która  została wciągnięta na stan jednostki .

Ostatnie spotkanie w ratuszu jakie miało miejsce pokazało,że OSP Jelenia Góranie jest brana pod uwagę. Dlaczego? Po pojawieniu się  przedstawiciela OSP Jelenia Góra na spotkaniu prezydent miasta nie krył zdziwienia że druhowie nadal działają.

Oto prośba druhów z OSP Jelenia Góra

Zbiórka Na Funkcjonowanie OSP w Jeleniej Górze Prosimy o Udostępnianie
Ta zbiórka jest zorganizowana na dalsze funkcjonowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.
Dla strażaków ochotników, którzy całym swoim sercemi duchem poświęcają się dla innych, ratując to co najważniejsze . Często, narażając swoje zdrowie, a nawet życie. Zostawiając w domu rodziny, dzieci, nie wiedząc czy jeszcze kiedykolwiek do nich wrócimy.
Największym bólem jest fakt, iż pomimo chęci, nie mamy wystarczających środków własnych , aby wyjechać z jednostki by pomagać mieszkańcom naszego Miasta. Zbieramy miedzy sobą środki finansowe choćby na podstawowe koszty funkcjonowania tj. Paliwo,energię elektryczną,wodę czy też przeglądy urządzeń potrzebnych nam do działań ratowniczych.
Zwracamy się z ogromną prośbą, do wszystkich o wsparcie naszej jednostki, nawet najmniejszą kwotą, która przeznaczona zostanie na utrzymanie gotowości bojowej i pozwoli nam, nieść pomoc mieszkańcom Jeleniej Góry co czynimy z poświęceniem od ponad 75 lat.
Teraz każdy z was może zostać bohaterem naszego Miasta.
Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto naszego stowarzyszenia. 28 2030 0045 1110 0000 0287 3420
lub za pośrednictwem portalu
zrzutka.pl
Z góry bardzo wszystkim dziękujemy. Dziękujemy za wsparcie, które w tym szczególnym czasie od was dostajemy. Za wszystkie telefony z całej Polski??za wsparcie prawne wielu kancelarii prawnych za spotkania i wiadomości – jest tego na prawdę dużo, co buduje w nas jeszcze większego ducha walki o wspólne dobro, a także bezpieczeństwo naszego Miasta. Jesteśmy świadomi, że to nie my, ani także Wy nie powinniśmy finansować tego sami. Władze Miasta mają w obowiązku zapewnić gotowość bojową, prawda jest taka, że tego nie robią.
Zrzucają na nas winę gdzie wczesniej sami nie wywiązują się z umowy bezpodstawnie kwestionując nasze zakupy czy to piły do działań ratowniczych czy też innych rzeczy które we wcześniejszych postach pokazywalismy. Sami widzicie, jak to wszystko wygląda.
Próbowaliśmy Wam to w pewnym stopniu pokazać, wytłumaczyć jak działa (a raczej nie działa)nasza współpraca z Miastem.
Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania do Prezydenta które zostały zadane na naszej konferencji, to tylko pokazuje jak pierwszy obywatel naszego Miasta potrafi lekceważyć nas mieszkańców.
Brak woli współpracy oraz lekceważenie, ciagłe torpedowanie naszych projektów które wspólnie z obywatelami naszego Miasta próbujemy realizować choćby z budżetu obywatelskiego by zakupić pewne urządzenia do naszej jednostki jest dla nas niezrozumiały.
Czy naszą winą jest to, że chcemy!! Jako ochotnicy, wolontariusze bezinteresownie pomagamy bezpośrednio ludności i mieszkańcom gdy tzw. rozwiązania systemowe zawodzą. Niejednokrotnie to z nami mieszkańcy się kontaktują gdy służby miejskie odmawiają pomocy.
Uwierzcie, bardzo chcemy nieść Wam pomoc gdy jej potrzebujecie! W naszej jednostce szkolimy Młodzież by tak jak My mogli nieść pomoc innym.
Krzewimy w nich dobre wzorce gdzie sami wiecie, jak ciężko w dzisiejszych czasach to młodzieży osiągnąć.
Pamiętajcie, że zawsze możecie na nas liczyć i nie spoczniemy w staraniach o normalne i równe traktowanie członków naszego stowarzyszenia przez Władze Miasta Jeleniej Góry.