76 letni mieszkaniec Ełku stracił oszczędności.Przekazując 110 tysięcy przestępcom. Ełczanin zostawił przy śmietniku i w kontenerze na piasek w sumie 110 tys. złotych.

76 letni mieszkaniec Ełku stracił oszczędności.Przekazując 110 tysięcy przestępcom. Ełczanin zostawił przy śmietniku i w kontenerze na piasek w sumie 110 tys. złotych. Oszuści podawali się za policjantów. Pamiętajmy! Prawdziwi policjanci NIGDY nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy!

Pod numer stacjonarny do seniora z Ełku zadzwoniła kobieta, podająca się za policjantkę. Twierdziła, że prowadzone są policyjne działania przeciwko mafii, mające uchronić oszczędności mężczyzny przed utratą. Rozmówczyni była bardzo przekonująca. Żeby ocalić pieniądze, nakazała pobrać je z konta. Niestety 76-latek uwierzył w przedstawioną historię. Mężczyzna z dwóch swoich kont wypłacił w sumie 110 tys. złotych. Zgodnie z telefonicznymi instrukcjami zostawił część pieniędzy w reklamówce przy wskazanym śmietniku, część w pojemniku na piasek do posypywania chodników.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy w prowadzonych przez siebie akcjach. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami.
Informujmy naszych rodziców i dziadków o takich przestępczych procederach, żeby chronić ich przed utratą pieniędzy i bolesnym doświadczeniem. Każde żądanie gotówki przez osoby nieznajome powinno wzbudzić naszą czujność. Gdy dostaniemy telefon z taką prośbą najlepiej się rozłączyć i nie wchodzić w dyskusje, bo oszuści bywają świetnymi manipulatorami.